Oyun

LOL Turuncu Öz Ne İşe Yarar?

LOL Turuncu Öz Ne İşe Yarar

Riot Games’in en popüler oyunu League of Legends kitlesi sürekli genişliyor. 2009 yılında resmi olarak yayınlanan oyun her sezon güncelleme almaktadır. Oyundaki eşyalardan biri olan turuncu öz ise gelen güncellemeler sayesinde işlevselliğini arttırmıştır. Peki, turuncu öz nedir, LoL turuncu öz ne işe yarar? Cevabı yazımızda sizlerle…

LOL Turuncu Öz Nedir ve Nerede Kullanılır?

Bilgisayar oyunları, oyuncular için çeşitli zorluklar içeren ilerlemeler oluştururlar. Oyunlar, bu sayede oyuncular için eğlenceli hale gelmektedir. LoL’deki turuncu öz de böyle bir özelliktir. Turuncu öz seviye atlandığında verilen hediye kapsüller içinden çıkan kostümler sayesinde kazanılan bir itemdir. Eğer bu kostümler elinizde mevcutsa ayrıştırarak turuncu öz elde edebiliyor ve yeni kostümleri kalıcı olarak satın almak için kullanabiliyorsunuz. Fakat bu özleri yalnızca hediye kapsüllerden çıkan kostümleri kalıcı olarak satın almak için kullanabilirsiniz. Diğer kostümler için turuncu öz kullanımı mevcut değildir.

LOL Turuncu Öz Nasıl Kazanılır?

LOL Turuncu Öz Nasıl Kazanılır
Turuncu öz kazanmak istiyorsanız şampiyonunuzu seçip oynamaya başlamalısınız.

Oyun içi satın alımlar oyun geliştiriciler için önemli bir gelir kaynağıdır. Yapımcılar bu sebeple oyunlarına birçok satın alım özelliği eklerler. Çoğu oyunda olduğu gibi League of Legends’te de oyun içi satın alımlar mevcuttur. Bu satın alımlar için üç para birimi bulunmaktadır:

  • RP: Gerçek para ile satın alınan RP’ler LoL mağazalarında kullanılabiliyor.
  • Mavi Öz: Seviye atlayarak, şampiyon kristallerini ayrıştırarak ve Hextech sandıklarını açarak kazanılıyor.
  • Turunu Öz: Seviye atlandığında çıkan kapsüllerin içindeki kostümleri ayrıştırarak kazanılıyor.

Aynı zamanda günün ilk galibiyeti görevini yerine getirerek de turuncu ve mavi özlerden kazanabilirsiniz.

LOL Mavi Öz Nedir ve Ne İşe Yarar?

League of Legends yeni başlayan oyuncular için içerdiği fazlaca özellik sebebiyle kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bu yüzden yeni oyuncular sıklıkla oyundaki karakter, harita ve özellikler hakkında araştırma yapmaktadırlar. Mavi öz de araştırılan konulardan biridir. Yukarda bahsettiğimiz gibi LoL’de turuncu özün yanı sıra bir de mavi öz de bulunmaktadır. Mavi öz LoL’deki üç para biriminden biridir. Sekizinci sezon ile birlikte itibar puanının yerine geçen mavi öz, oyun içi satın alımlarda kullanılmaktadır. Peki mavi öz ile neler satın alınmaktadır?

  • Şampiyonlar
  • Kostümler
  • Simgeler
  • Renkler
  • İfadeler

Görüldüğü üzere mavi özün birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Farklı özellik ve güçteki şampiyonların satın alınması, oyunda yükselmeyi kolaylaştırmaktadır. Kostüm, simge ve renklerin satın alınması ise oyuncuların şampiyonlarını kişiselleştirebilmesini sağlamaktadır.

Peki LoL’de mavi öz nasıl kazanılır? Mavi öz, level atlama yoluyla kazanılan bir özdür. Oyuncular yüksek bir levele geçtiğinde kapsül kazanırlar, mavi öz bu kapsüller içerisinden çıkmaktadır. Ayrıca kapsüllerden çıkan diğer itemleri yani eşyaları bozdurarak da mavi öz sahibi olabilirsiniz.

LoL oyununu oynamaktan keyif alıyorsanız LoL URF Ne Zaman Gelecek? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

LoL Turuncu Öz Hilesi Var mı?

Pek çok şey için olduğu gibi bunun için de çeşitli hileler var olabilir. Ancak bu hileleri kullanmak oyundan atılmanıza sebep olur.

LoL Anahtarı Ne İşe Yarar?

Bu anahtar ile oyunda kazanacağınız sandıkları açabilirsiniz.

Hextech sandığından ne çıkar?

Sandıktan çoğunlukla çeşitli kristaller ya da turuncu öz çıkar.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir