FinansGündem

MIOTA Coin Yorum: Güncel IOTA (MIOTA) Coin Haberleri

MIOTA Coin yorum

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte bu alanda kullanılan nesnelerin takip edilmesi ve bu nesnelerle yapılacak iletişimin kolaylaşması için internet kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Böylece çok kısa süreler içerisinde bu nesneler iletişim kurarak veri transferi gerçekleştirebiliyorlar. MIOTA Coin de bu tür işlemler için özel olarak tasarlanmış bir kripto para birimidir. MIOTA ya da IOTA Coin, insanlara sunduğu yenilikçi ve gelecek vadeden bakış açısıyla oldukça tercih edilen bir kripto para birimi haline geldi.  Bu yüzden hakkında merak edilenler, MIOTA Coin yorum ve analizleri de arttı. Bu yazıda da merak edilenlerden bazılarına cevap vermeye çalışacağız.

***Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.***

MIOTA Coin Nedir?

miota coin nedir
Miota Coin, IOTA vakfı tarafından kurulmuş bir altcoin projesidir.

MIOTA ya da IOTA Coin, 2015 yılında çıkan Almanya’da bulunan IOTA Vakfı’ndan üç kişinin bir araya gelerek kurduğu bir altcoin projesidir. “Nesnelerin interneti” sloganıyla ünlenmiştir. Bununla birlikte sahip olduğu nesnelerin interneti (IoT) teknolojisi de kendisini dikkat çekici yapmaktadır. Bu teknolojinin en önemli özelliği ise internetle bağlantı kuran akıllı telefon, saat, tablet ve bilgisayar gibi cihazların aynı zamanda birbirleriyle de iletişim kurabilmelerini sağlamasıdır. Bu sayede daha verimli bir internet kullanımına sahip olmak amaçlanır. Tüm bunlardan dolayı MIOTA Coin yorum ve bilgileri sık sık merak konusu olmaktadır.

Bu bağlamda, nesnelerin interneti teknolojisi için geliştirilen MIOTA Coin son derece yenilikçi ve gelecek vadeden bir kripto para birimi olarak görülmektedir. Ancak bahsettiğimiz nesnelerin bu teknolojiyi kullanabilmesi için bazı kriterlere sahip olması gerekir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kendilerine özel bir isme sahip olmalıdırlar.
 • Sensör özellikleri olmalıdır.
 • İnternete bağlanma özelliğine sahip olmaları gerekir.

Bu özellikleri karşılayan birçok nesne aracılığı ile ödeme alımı, veri ya da para transfer işlemleri gerçekleştirilebilir.

Birçok makinede kullanılabilen teknolojisi ve blok zincirden farklı bir zincirde çalışması sebebiyle diğer pek çok para biriminde sorun olan ölçeklenebilirlik ve yüksek işletim ücreti gibi sorunlar IOTA’da yaşanmaz. IOTA, blokchain zinciri yerine Tangle dediğimiz Yönlendirilmiş Asiklik Grafiği (DAG)ile geliştirilmiş olan bir zincir kullanır. Bu sistem kripto para işlemlerinin serbestçe yapılmasını sağlamaktadır. Sisteme göre yapılan bir işlemin gerçekleşebilmesi için iki işlemin onayı olması gerekmektedir. Bu yüzden sistemin bir madenciye ihtiyacı yoktur ve merkezi bir defteri bulunmaz. Kripto para biriminin ne olduğunu öğrendiyseniz sırada MIOTA Coin yorum hakkında bilgi edinmek var.

MIOTA Coin Nasıl Alınır?

miota coin nasil alinir
MIOTA Coin satın alabileceğiniz birkaç farklı platform bulunmaktadır.

MIOTA Coin’i farklı yerlerden satın alabilirsiniz. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Binance
 • OKEx
 • Bitfinex
 • HitBTC
 • io
 • Liquid
 • Huobi Global

MIOTA Coin’i bu gibi yerlerden alabilmek için öncelikle büyük kripto para birimlerinden birine sahip olmalısınız. Yani öncelikle Bitcoin, Etherum ya da USDT almanız gerekir. Sonrasında ise almış olduğunuz bu büyük kripto paraları MIOTA Coin para birimine çevirerek satın alma işleminizi gerçekleştirmiş ve sonraki işlemlerinizi yapmaya hazır olursunuz.

Bu yazı MIOTA Coin almanız konusunda bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yatırımlarınızı yapmadan önce iyice araştırmalı ve bu süreç sonunda bir karara varmalısınız. Bu yüzden güncel bilgiler edinebilir ve uzman görüşlerine başvurabilirsiniz. MIOTA Coin müşterilerine mikro anlamda ödeme kolaylığı sunması açısından tercih edilen bir birimdir. Aynı zamanda transfer ücreti de almaz. Gelişen teknoloji ile birlikte MIOTA gibi coinlerin de daha fazla kullanılmaya başlanacağı bir gerçektir. MIOTA Coin kendi alanında büyük bir gelişme sağlamış olabilir ancak kripto para birimi olarak henüz Bitcoin ya da Etherum seviyesine ulaşamamıştır.

MIOTA Coin Özellikleri

miota coin ozellikleri
MIOTA Coin’i diğer kripto para birimlerinden ayıran pek çok özellik bulunmaktadır.

MIOTA ağının yenilikçi teknoloji sayesinde diğer para birimlerinden ayrılan bir proje olduğundan bahsetmiştik. Buna sebep olan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yüksek Ölçeklenme: Ağ etkinliğinin artmış olması sebebiyle, işlem sürelerinin kısalmaktadır. Bu sayede ağ büyüdükçe daha verimli bir hale gelmektedir.
 • Ücretsiz İşlem: Ağ içerisinde yapılan işlemler tamamen ücretsiz yapılır. Kullanıcılar bu işlemleri başka bir ekstra ücret ödemeden kullanabilirler.
 • Düşük Kaynak Gereksinimi: Küçük cihazlar için uygun bir şekilde yapılmış bir ağ katılımına sahiptir. Bu sayede işlem gereksinimi sırasında harcanan enerji minimum olur.
 • Mikro Ödeme: İşlemi başlatan kişiye bağlı olmadan ve herhangi bir ücret ödemeksizin mikro ödeme yapılabilen bir sistemi vardır.
 • Kuantum Bilişimi: Ağın yenilikçi bir teknolojiye sahip olması, modern ve yeni nesil bilgisayarlarla uyumlu olmasını sağlar.
 • Güvenli Veri Transferi: Ağda bulunan verilerin hepsi kodlanmıştır. Bu yüzden veri aktarımı, referans ve depolama işlemleri güvenli bir şekilde yapılır.
 • Çevrim Dışı İşlem: İnternet bağlantısı olmadan da işlem gerçekleştirir. Her an yüksek bağlantı beklentisi yoktur.
 • İşlem Hızı: Diğer kripto para birimlerine göre daha hızlıdır.
 • Madencilik: Madenciliğe gerek olmadığı için daha az enerji harcanır.

MIOTA Coin Hakkında Yorumlar

miota coin yorum
MIOTA Coin yorum ve analizleri piyasayı etkileyebilmektedir.

Biz bu yazıyı yazarken piyasalarda MIOTA Coin fiyatı $1,30 olarak değerlenmektedir. 24 saatlik işlem hacmi ise $287,397,221 olarak karşımıza çıkmaktadır. Son 24 saat içinde MIOTA Coin 0.16% değerlenmiştir. Hacim ve piyasa değeri oranı 0.07962 olarak görülür. Anlık Coin Market Cap sıralaması #45 ve piyasa değeri $3.609.637.509 USD’dir.

MIOTA Coin yorum ve analizleri sık sık merak konusu olmaktadır. Çünkü MIOTA Coin yorum, coin alıp satma konusunda büyük önem taşıyabilir. Yatırımcılar genellikle alım satım işlemlerini para birimlerinin yorumlarını dikkate alarak gerçekleştirirler. MIOTA Coin şifreleme tekniği açısından karma tabanlı şifreleme sistemine sahiptir.  Kullanılan bu şifreleme sistemi, bir başka şifreleme sistemi olan eliptik eğri kriptografi sistemine göre hem daha hızlıdır hem de meydana gelebilecek saldırılara karşı yüksek koruma sağlamaktadır.

MIOTA Coin bünyesinde yer alan doğrulama sistemi sayesinde yaptığınız işlemler sırasında gerçekleşebilecek olan güvenlik zafiyetlerini de en aza indirgemektedir. MIOTA’yı güvenilir olarak değerlendirebileceğimiz bir başka bir özellik daha vardır. MIOTA para birimi kuantum dayanıklılığı hesap edilerek ortaya çıkmıştır. Bu kullanılan bu hesaplama sayesinde herhangi bir saldırı gerçekleştiğinde MIOTA adresini ele geçirmek imkânsız olmaktadır. Sizlere sunabileceğimiz MIOTA Coin yorum ve analizleri bu şekilde. Farklı kripto para birimleri hakkındaki bilgiler için takipte kalabilirsiniz.

Eğer kripto piyasasına yeni atıldıysanız Kriptoya Yeni Başlayanlar İçin Rehber yazımız mutlaka size bir şeyler katacaktır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir