Sinema

Netflix Komedi Filmleri: Gülmeden Geçmeyin!

netflix komedi filmleri

Komedi, hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Kimimiz yorgun hayatlarımıza getirdiği neşeden ötürü, kimimiz de gülmenin pozitif etkilerinden dolayı, komedi izlemek istiyoruz. Ancak bizi güldürmeyen komedi yapımları da hevesimizi kursağımızda bırakıveriyor. O yüzden izleyeceğimiz komedilerde de seçici davranmamız, oldukça normal bir tutum. Elimizin altında da Netflix gibi kütüphanesi geniş bir izleme platformu olduğundan sizlere Netflix komedi filmleri adı altında bir liste hazırlamak istedik. Daha önce izlemiş olabileceklerinizden tutun, hiç duymadığınız filmlere kadar birçok filmi Netflix komedi filmleri listesinden bulabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

The Hangover

hangover
Hangover – IMDB: 7.7

Todd Phillips’in yönetmenliğini yaptığı, Jon Lucas ve Scott Moore’un yazdığı 2009 ABD yapımı The Hangover, oldukça sevilen bir komedi filmidir. Film, çok içtikleri bir geceden sonra oldukça komik durumda uyanan bir grup arkadaşın, gece ne yaşadıklarını anlamak ve kayıp arkadaşlarını bulmak için adımlarını geri takip etmelerini konu alıyor. 2011’de ikincisi, 2013’de de üçüncüsü çekilen film bilindik Hollywood mizahına uzak olsa da yeni bir soluk getirdiği için izleyenler tarafından oldukça çok seviliyor.

Çöpçüler Kralı

çöpçüler kralı
Çöpçüler Kralı, Netflix komedi filmleri arasında özel bir yere sahip – IMDB: 8.6

1978’de gösterilen, ülkemizin ünlü komedyenlerinden Kemal Sunal’ın oynadığı Çöpçüler Kralı birçoğumuz tarafından izlenmiş olsa da kesinlikle hatırlanması gereken bir film olarak Netflix’te tekrar karşımıza çıkıyor. Zeki Ökten’in yönettiği ve Umur Bugay’ın senaryosunu yazdığı film, mahallede esnaf ve çöpçüler üzerinde sert bir baskı kuran bir zabıta memur ile bir çöpçünün aynı kadına aşık olmalarının getirdiği komik sonuçları ele alıyor. Kemal Sunal’a filmde Şener Şen ve Ayşen Gruda gibi çok sevilen isimler eşlik ediyor.

The Dictator

The Dictator
The Dictator – IMDB: 6.4

İngiltere ve ABD birleşimi bir film olan The Dictator, 2012 yılında izleyicilerle buluşmuş bir komedi filmidir. Sacha Baran Cohen’in hem başrolünde oynadığı hem senaryosuna katkıda bulunduğu film, Wadiya isimli bir ülkenin diktatörü olan General Aladeen’in Amerika’da demokrasi ile savaşmasını komik bir dille ele alıyor. Aslen Yahudi ve Arap karşıtlığına göndermeler yapan film, ayrıca Amerika demokrasi hayalini de farklı bir bakış açısından değerlendirerek tiye almaktadır. Sacha Baran Cohen’in oldukça başarılı bir oyunculuk sergilediği film, komediseverler için mutlaka kaçırılmamalı.

Karakomik Filmler

karakomik filmler
Karakomik Filmler: Deli – IMDB: 6.5

Netflix komedi filmleri diye baktığınızda karşınıza çıkacak ilk şey bu seri olmayabilir. Ancak Karakomik Filmler sadece komedi unsurları görmek istemeyen, içinde dram öğelerinin bulunmasını da isteyen kişiler için izlemesi keyifli olacak seçeneklerden birisi. Toplam iki filmden oluşan serinin her bir filmi de iki kısımdan oluşan iki farklı hikayeyi ele alıyor. Kısaca 4 adet kısa film gibi düşünebileceğiniz 4 farklı hikaye sunan Cem Yılmaz, her bir filmde hem Yeşilçam’a hem de Hollywood bilimkurgularına selam göndererek izlemesi keyifli bir seyir sunmaktadır.

Ted

ted
Ted – IMDB: 6.9

Family Guy ile tanıdığımız Seth MacFarlane’in hem yönettiği hem de yazarlığına katkıda bulunduğu Ted, oldukça sevilen bir Hollywood filmidir. 2012 yılında vizyona giren film, 8 yaşındaki bir çocuğun Noel gecesinde oyuncak ayısının canlanmasını dilemesini konu alıyor. Ertesi sabah oyuncak ayısı Ted’in canlandığını gören John artık çok mutludur ancak zaman ilerler. Bundan sonrasında yetişkin bir insan olan John ve oyuncak ayısının yaşayacağı komik olaylar başlar. Seth MacFarlane filmde ayı Ted’i seslendirirken ona eşlik eden isimler de Mark Wahlberg ve Mila Kunis.

Ölümlü Dünya

Ölümlü Dünya
Ölümlü Dünya – IMDB: 7.7

Ali Atay ve Aziz Kedi’nin yazdığı, yine Ali Atay’ın yönettiği Ölümlü Dünya, Anadolu Tat isimli bir lokantayı işleten Mermer ailesini konu alıyor. Dışarıdan bakıldığında oldukça sıradan bir hayat yaşasalar da, gerçek çok daha farklıdır. Mermer ailesi nesillerdir kiralık katil olarak büyük bir organizasyonda çalışan bir ailedir. Organizasyonun kurallarını çiğnenmesiyle başlayan olaylar sonucu, oldukça komik durumlardan geçen aile üyelerini Sarp Apak, Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak ve Feyyaz Yiğit gibi isimler canlandırıyor.

The Mask

the mask
The Mask – IMDB: 6.9

Jim Carrey ile Cameron Diaz’ın başrollerini paylaştığı 1994 yılında vizyona girmiş The Mask, bulduğu antika bir maskeyi takan ve sonucunda inanılmaz güçlere sahip olan iyi kalpli bir banka memurunu konu alıyor. Maske yüzünden bir mafya liderinin hedefi haline gelmesiyle birlikte başına gelen komik olaylardan banka memurunu kurtaracak olan yine maskenin kendisidir. Amerika komedisi dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk isimlerden olan Jim Carrey yine şaşırtmıyor ve oldukça eğlenceli bir film keyfi sunuyor.

G.O.R.A

gora
G.O.R.A – IMDB: 8.1

GORA’yı anlatmaya pek gerek yok sanırım. Cem Yılmaz’ın yazdığı ve Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği 2004 yılında çıkan ve bugün bile izleyenleri güldüren film, halı satıcısı olan Arif’in kaçırılarak başka bir gezegene götürülmesini, Arif’in de kendi yöntemleri ile gezegenden kaçmaya çalışmasını konu alıyor. Bir defa izlemekle yetinmeyeceğimiz GORA’yı tekrar izlemek için artık tek yapmamız gereken bir Netflix hesabına sahip olmak. Bundan sonra Arif’in maceralarına tekrar tekrar gülmek ise hep elinizin altında olacak.

İşte hoşunuza gidecek bir liste daha: Cem Yılmaz Filmleri

The Invention of Lying

The Invention of Lying
The Invention of Lying – IMDB: 6.4

Ricky Gervais ve Matthew Robinson’ın yazıp yönettiği The Invention of Lying, herkesin kesinlikle doğruyu söylediği bir dünyada geçiyor. Gerçeklerden oluşan bu evrende yalan söyleyebileceğini keşfeden Mark’ın yaşayacağı komik olaylar da bu keşifle birlikte başlamış oluyor. Başrolünde yine Ricky Gervais’i izlediğimiz The Invention of Lying filminin kadrosundaki diğer isimler de Jennifer Garner, Rob Lowe, Jonah Hill, Louis C.K. olarak yer almakta. Vizyona girdiği hafta en çok izlenenler listesinde zirvede kalan filmi kaçırdıysanız, kesinlikle izlemenizi öneririz.

Aile Arasında

Aile Arasında
Aile Arasında – IMDB: 7.7

Gülse Birsel komedisini sever misiniz? Peki, Engin Günaydın ve Demet Evgar sevdiğiniz oyunculardan mı? Bu başlıkta olduğunuza göre komedi de sevdiğiniz bir türdür. İşte tüm bu aradıklarınızı bir araya getiren Aile Arasında, 2017’de vizyona giren bir komedi filmidir. 21 yıllık evliliğini bitiren Fikret ile vokalist Solmaz’ın bir tesadüf sonucu tanışmaları ile başlayan komik olaylar silsilesi İstanbul’dan Adana’ya kadar taşınıyor. Gülse Birsel’in de yine oyuncu kadrosunda yer aldığı film sadece komedi değil, biraz da romantizm arayanlar için birebir.

Bonus: Humanity – Ricky Gervais

Humanity
Humanity – IMDB: 7.9

Yedi koca seneden sonra stand-up sahnesine çıkan Ricky Gervais’in Humanity gösterisi sadece gülmek isteyenler için yapacağımız bir öneri. İngiliz komedyenin ünlüleri, ölümü, sosyal medyayı ve her şeyden nem kapan insanları komik bir dille ele aldığı bu gösteri stand-up severler için kaçırılmaması gereken bir başyapıt.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir