Finans

Omicron Coin Nedir? Omicron Coin Geleceği Var mı?

Omicron Coin Nedir? Omicron Coin Geleceği Var Mı?

29 Kasım itibariyle rekorlara imza atan ve artışını sürdüren Omicron Coin akıllara “Omicron Coin Nedir? Omicron Coin Geleceği Var Mı?” sorularının gelmesine neden oldu. Biz de son günlerde kripto gündeminin ilk sıralarında yer alan Omicron Coin ile ilgili sorularınızı yanıtladığımız ve detayları ile Omicron Coin’i incelediğimiz yazımızı sizler için hazırladık.

Son günlerde tüm dünyada gündeme oturan ve endişe verici olduğu açıklanan bir Koronavirüs varyantı var: Omicron. Varyantın ortaya çıkmasıyla birlikte piyasalarda beklenmedik değişimler yaşanmaya başladı. Varyant ile aynı adı taşıyan Omicron Coin bir anda hareketlendi ve kripto piyasalarını takip edenleri heyecanlandırdı. Gündeme gelmesinin ardından hızla yükselişe geçen ve bunu hala sürdüren Omicron Coin, kripto severlerin dikkatini çekmiş durumda ve yatırım yapmak isteyenler için kripto para biriminin geleceği merak edilmekte.

Omicron Coin Nedir?

Omicron Coin Nedir?
Omicron Coin, son zamanlarda sık sık adından söz ettiren bir kripto para birimidir.

Omicron Coin, piyasalardaki adı ile OMIC, Koronavirüs varyantı ortaya çıkmadan önce pek de bilinmeyen bir kripto para birimiydi. Kasım ayının ilk haftasında piyasalarda sıralanmaya başlamış ve yatırım işlemleri için dikkat çekmeyen bir token olarak adlandırılmaktaydı. Fakat Koronavirüs varyantının gündeme gelmesinin ardından Omicron Coin ani bir yükselişe geçti ve ne olduğu merak edilmeye başlandı.

Anonim olmayı tercih eden kurucuları, kısa vadeli hedeflerinin büyüme ve zenginlik olduğunu açıkladılar. Uzun vadede istikrar ve tutarlılıklarını sürdürmeyi istediklerini söyleyerek güvenilir bir para birimi olma yolunda ilerlediklerinin sinyalini verdiler. Esasen Arbitrum Network’de bulunan merkeziyetsiz bir para biri olarak Omicron Coin, geleceğinin çok da tahmin edilemediği bir coindir. Çünkü her ne kadar uzun vadeli hedefleri olan bir oluşum da olsa henüz piyasalarda çok yenidir ve ani yükselişinin ani bir düşüşe dönüşebileceği de açıkça görülmektedir. Omicron Coin’in 1 Aralık itibariyle güncel verileri ise şu şekildedir:

 • Güncel fiyatı: 6079,18 TRY
 • Piyasa sıralaması: 3944
 • Son 24 saat en düşük fiyatı: 3,455.38 TRY
 • Son 24 saat en yüksek fiyatı: 9,152.09 TRY
 • Son 7 günde en düşük fiyatı: 863.89 TRY
 • Son 7 günde en yüksek fiyatı: 9,216.45 TRY

Omicron Coin Hangi Borsalardan Alınabilir?

Omicron Coin Hangi Borsalardan Alınabilir?
Omicron Coin alabilmek için belirli adımları takip etmeniz gerekir.

Omicron Coin piyasalarda kısa bir zaman önce sıralanmaya başlamış bir kripto para birimidir. Yine de tüm eksilerine rağmen kripto piyasasını takip eden bazı kullanıcılar, gelecekte yükselişini sürdürebileceğini düşünerek yatırım yapma isteğinde olabilirler. Böyle bir durumda Omicron Coin satışının yapıldığı borsaları incelemekte fayda vardır. Henüz yalnızca SushiSwap borsasında listelenen Omicron Coin’i, Türk lirası ile almak mümkün olmadığından alım-satım yapılabilen diğer para birimlerine dönüştürerek kolaylıkla satın alma işlemi tamamlanabilir. Türkiye’de yer alan kripto borsalarından Paribu ve BtcTurk gibi sitelerde listelenmediğinden Türk lirasını değiş-tokuş yapmanız zorunlu bir uygulamadır. Bu işlem için Omicron’un kendi web sitesinde de yer alan ve takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekildedir:

 1. MetaMask’ı yükleyerek dijital cüzdan özelliğinizi aktif hale getirin.
 2. MetaMask dijital cüzdanı aracılığıyla ETH jetonları satın alın.
 3. SushiSwap’a giriş yaparak ETH’lerinizi OMIC ile değiştirin.
 4. Doğru bir değişim işlemi yaptığınızdan emin olmak için cüzdanınızı kontrol edin.
 5. Eğer OMIC jetonları hesabınıza tanımlanmadıysa değişim aşamasında sizlere iletilen sözleşme adresini cüzdanınıza kopyalayarak işleminizi tamamlayın.

Omicron Coin Güvenilir mi?

Omicron Coin, henüz çok yeni bir kripto para birimi olsa da güvenilirliğin bu piyasa içinde ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Bu nedenle güvenlik ve şifreleme işlemlerini Arbitrum blokzinciri ile sağlamakta ve bu altyapıyı kullanarak güvenilirliğini garanti altına almayı hedeflemektedir. Fakat henüz tam olarak güven verdiğinin söylenmesi yanlış olacaktır. Ani olarak yükselişe geçen tokenlerin uzun vadede başarısız sonuçlar doğurduğu da kripto piyasasında karşılaşılabilen durumlardandır. Her ne kadar Arbitrum blokzinciri ile şifrelenerek bunu sağlamaya çalışsa da güvenilir olduğunu söyleyebilmek için Omicron Coin’in bir süre daha piyasa hareketlerinin gözlemlenmesi ve projenin hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağının izlenmesi gerekmektedir.

Omicron Coin Geleceği

Omicron Coin'in gelecekte değer kazanacağı düşünülüyor.
Omicron Coin’in gelecekte değer kazanacağı düşünülüyor.

Omicron Coin’in ani yükselişiyle beraber gündeme gelmesinin ardından bu artışın kalıcı olup olmayacağı da merak konusu olmuştur. Koronavirüs varyantına Omicron adı verilmesi nedeniyle birden dikkatleri üzerine çekmesi akıllara unutulup unutulmayacağı sorularının gelmesine yol açmıştır. Çünkü kripto piyasasında ani yükselişlerin ardından ani düşüşlerin de gelebileceği bilinmektedir. Omicron Coin, incelediğimizde henüz bir ayı bile doldurmamış bir para birimidir ve yalnızca tek bir borsada listelenmektedir. Bu, geleceğine dair kesin olarak bir değerlendirme yapmayı zorlaştırmaktadır. Fakat yorumları incelediğimizde hem olumlu hem de olumsuz yorumların yapıldığı görülmektedir.

Omicron Coin’in güncel verileri incelendiğinde grafiğin hala yükselişte olduğu görülmektedir. Kurucularının kısa ve uzun vadeli hedefleri olması da gelecek vaat etmelerini sağlasa da yüksek yatırımlar için bir süre daha gözlemlenmesi gerekmektedir. Yine de Omicron Coin’in ileride daha da değerleneceğine inanıyorsanız az miktarda yatırımlar yaparak kar oranlarınızı takip edebilirsiniz. Böylece ani düşüşlerde büyük kayıplar yaşamanızın da önüne geçebilirsiniz. Anlık kar elde etmek isteyenler için bu yöntem uygun gibi görünse de uzun vadeli yatırımlar için henüz çok yeni borsalarda sıralanan Omicron Coin’e, yüksek miktarlarda yatırım yapılmamasında fayda vardır.

Son zamanlarda sıklıkla kendinden söz ettiren bir başka kripto para birimini daha öğrenmek isterseniz Audius Coin Yorum: Audius Coin Geleceği Var mı? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir