Oyun

Red Dead Redemption 2: Undead Nightmare Ne Zaman Çıkacak?

Red Dead Redemption 2: Undead Nightmare Ne Zaman Çıkacak?

Red Dead Redemption 2 Undead Nightmare oyunu heyecanla bekleniyor. Tarihler 18 Mayıs 2010 yılını gösterdiğinde Rockstar Games firması GTA serilerinden sonra büyük bir oyun olan Red Dead Redemption’ın çıkışını gerçekleştirdi. TPS, yani üçüncü şahıs nişancı bakış açısına sahip ve kısmi açık dünya bir kovboy oyunu olan Read Dead Redemption, insanların kovboy temasına olan özlemini dindirdi.

Oyunun konusu ise, 1911 yılında eskilerden kalma bir kanun kaçağı olan John Marston adlı ana karakterin intikamını ele alır. “Konsol sattıran oyun” tamlamasının tam olarak karşılığı olan Red Dead Redemption, ilk olarak Playstation 3 ve Xbox 360’a çıkmıştır. Yeni nesil konsolların gelmesi ile yeni nesle portlanan oyun, bilgisayar çıkışını ise gerçekleştirmedi.

Red Dead Redemption 2: Online için Ses Dosyaları Sızdı

Red Dead Redemption 2: Online için Ses Dosyaları Sızdı
Red Dead Redemption 2 oyununda zombilerin de olacağına dair bilgiler sızdı.

İlk oyundan tam 8 yıl sonra ise Red Dead Redemption’ın ikinci oyunu çıkartan Rockstar Games, ilk oyunun da üstüne çıkararak, yine tüm zamanların en iyi oyunlarından birini piyasaya sürdü. Firma, ilk oyunun yanına online modu ekledi ve bilgisayar için de çıkışını gerçekleştirerek, tüm zamanların en çok satan 5 oyunu arasına da girdi. Fakat çıkışından sonra herkesin aklına takılan sorulardan biri ise “Undead Nightmare, Red Dead Redemption 2 için de gelecek mi?” oldu.

2020 yılında ortaya atılan bir söylentiye göre Red Dead Redemption 2’nin online modu için bazı ses dosyaları açığa çıktı. Bu ses dosyalarından biri de zombilere aitti! İlk oyuna eklenen Undead Nightmare DLC paketi çok beğenilmiş ve neredeyse her oyuncusu için unutulmaz anlar yaşatmıştı. Çıkan zombi ses kayıtları da aynı güncellemenin online için de geleceği hissini uyandırdı.

Dedikodularda yer alan diğer haber ise bu güncellemenin tam zamanlı mı yoksa sadece cadılar bayramı için mi geleceği oldu. 2020 yılından beri dedikodular ile ilgili ek bir bilgi gelmese de 2021-2022 arası zombi güncellemesinin geleceği hala düşünülmektedir. Aradaki tek sorun ise, bir etkinlik kapsamında kısa süreli mi gelecek, yoksa uzun vadede bir eklenti paketi mi olacak bilinmemesidir.

Diğer yandan 2019 sonlarında doğru hayran yapımı bir zombi modu ise hala Red Dead Redemption 2 içerisinde erişilebilir durumdadır. Resmi bir eklenti ya da resmi bir yama hakkında ise henüz bir açıklama bulunmamaktadır.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Red Dead Redemption: Undead Nightmare
 Red Dead Redemption oyunu, Undead Nightmare adlı bir genişleme paketine sahiptir.

2010 yılı çıkan Red Dead Redemption’ın getirdiği sükseyi bozmak istemeyen Rockstar Games, oyun çıkışından altı ay sonra 26 Ekim’de Undead Nightmare genişleme paketini duyurdu. Normal bir eklenti paketi üzerinde çeşitli görevler, yan hikayeler ve kostümler ile birlikte çok oyunculu bir mod da eklendi. Bu çok oyunculu modda, oyuncular birbirleri ile zombi avına çıktılar.

Bahsi geçen çok oyunculu mod, ana oyunun hikayesine ya da evrenine kıyasla, alternatif bir evren ve zaman diliminde geçen bir genişleme paketi oldu. Bu genişleme paketinde ana karakter olan John Marston, zombi vebasına yakalanan eşi ve oğlunu kurtarmak için bir tedavi aramaktadır. Çok oyunculu modda John Marston ana hikâyeyi ilerletirken, diğer yandan da kasabalıları kurtararak bazı yan karakterlere de yardım etmektedir.

Rockstar Games, Undead Nightmare genişleme paketini duyururken ana motivasyon olarak Amerikan yerel korku temasını kendilerine esas aldığını açıkladı. Getirilen genişleme paketi, ana hikayeye etki etmediği için aslında oyun içinde alternatif bir Red Dead Redemption hikayesi sunmaktadır.

2011 yılına kadar toplamda iki milyon kopya satarak neredeyse tam sürüm bir oyun kadar ilgi gördü ve pek çok ödül aldı. Metacritic, oyun değerlendirme bölümünde 100 üzerinden 87 alan Undead Nightmare, pek çok oyunu geride bırakarak ayrı bir övgüyü hak etti. Diğer yandan IGN, bu genişleme paketine tam puan vererek “şaheser” yorumunu yaptı.

Red Dead Redemption 2 Hakkında Az Bilinenler

Red Dead Redemption 2 Hakkında Az Bilinenler
Red Dead Redemption 2 oyunu hakkında henüz pek bilinmeyen birçok şey bulunuyor.

Video oyunları değerlendirme platformlarından olan Metacritic ve Game Rankings’ten 100 üzerinden 95 puan alarak tüm zamanların en iyi oyunları arasında gösterilmeye başlandı. Çıkışından tam 6 ay sonra 26 Kasım 2010 yılında ise Undead Nightmare adlı DLC paketi, yani eklenti paketi, piyasaya sürüldü.

Oyun, Rockstar Games firmasına 7 milyon dolarlık bir hasılat bıraktı. Pek çok oyun ödül töreninde 2010 yılının en iyi video oyunu unvanını kazandı. Red Dead Redemption serisinin ilk oyununun aldığı bazı ödüller ise şunlardır:

  • Spike Video Oyun Ödülleri Yılın En İyi Oyunu – 2010,
  • Spike Video Oyun Ödülleri Yılın En İyi Oyun Müziği – Jose Gonzalez, Far Away.
  • Spike Video Oyun Ödülleri Yılın En İyi DLC Paketi – Undead Nightmare, 2010

2022’de sevenleri ile buluşacak daha bir çok oyun bulunuyor. Bu oyunları da öğrenmek isterseniz 2022 Yılında Çıkacak Oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir