Sinema

Shazam Film Konusu: Shazam! Fury of the Gods Filmine Dair Her Şey

Shazam Film Konusu

DC yapımı Amerikan süper kahraman filmi Shazam, David F. Sandberg tarafından yönetilen ve Henry Gayden’ın kaleminden çıkan senaryosu ile DC evreninin en sevilen süper kahramanlarından biri oldu. Warner Bros. Pictures tarafından dağıtımı gerçekleştirilen filmin başrolünde; Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Djimon Hounsou, Rachel Zegler, Helen Mirren ve Lucy Liu gibi ünlü isimleri göreceğiz. Bu yazımızda sizlerle Shazam film konusu, oyuncu kadrosu olmak üzere Shazam! Fury of the Gods filmine dair her şeyi paylaşacağız.

Shazam! Filmi Konusu

DC’nin karanlık hikayeleri ile tanıdığımız süper kahramanları arasında renkli, genç ve eğlenceli tarzı ile ayrılan Shazam, ilk filminde aralık bıraktığı bazı kapıları şimdiki devam filminde bizlere açacak ve uzun süredir kafamızı kurcalayan tahminlerimizi yanıtlayacak.

Bilmeyenler için Shazam film konusu, ilk film için özetlememiz gerekirse, aslında 14 yaşında Billy Baston adındaki yetim bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Birçok koruyucu ailenin yanında barınmayı reddeden Billy, kendisini yanına almayı kabul eden son ailede başka kimsesiz çocuklarla da tanışır. Bu çocuklardan biri olan Freddy’ de engellidir ve ana karakterimizin bir anda en yakın arkadaşı haline gelir. Bir gün Billy metroya bindiğinde antik çağlardan kalma bir büyücü ile tanışır ve kendisine Shazam güçleri bahşedilir. Billy artık her “Shazam!” dediğinde bir anda yetişkin bir süper kahramana dönüşür. Film boyunca, kötü kalpli anti kahramanlar ile savaşırken Billy ve Freddy Shazam’ın güçlerinin sınırlarını öğrenmeye çalışacaktır.

Shazam ismi, aslında bir kısaltma. Her bir harf süper kahramanın güçlerini aldığı tarihi karakterden gelmekte. Teker teker inceleyerek ismi ayrıştırırsak görebiliriz ki isim;

 • Süleyman’ın bilgeliği,
 • Herkül’ün gücü,
 • Atlas’ın dayanıklılığı,
 • Zeus’un kudreti,
 • Aşil’in cesareti,
 • Merkür’ün hızından gelmektedir.

Shazam! Fury of the Gods Filmi Konusu

Shazam! Fury of the Gods Filmi Konusu
Devam filmi Shazam! Fury of the Gods, oldukça ilgi çekici bir konuya sahip.

Shazam! Fury of the Gods filminde, ilk filmin bonus sahnesinde tırtıl olarak gördüğümüz karakteri sık sık karşımıza çıkacağa benziyor. DC evrenindeki çizgi romanlara aşina olmayanların sadece bir tırtıl olarak gördüğü bu karakter aslında büyük önem taşımakta. Devam filminde, o tırtılı ismi Master Mind olarak bilinen bir uzaylı şeklinde göreceğiz. Zihin kontrolü yapabilen bu kahraman aslında bir süper kötü. En büyük amacı ise dünyayı ele geçirmek. Devam filminde, Shazam’ın kendisi ile olan mücadelesine tanık olacağız. Ayrıca, bu filmde artık Shazam tek başına olmayacak ve insanlığı diğer süper kahramanlarla birlikte koruyacak.

Shazam! Fury of The Gods Filminin Oyuncu Kadrosu

Shazam film konusu kadar oyuncu kadrosu da ilgi çekici. Filmin kadrosunu şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Zachary Levi: Shazam
 • Helen Mirren: Hespera
 • Jack Dylan Grazer: Freddy Freeman
 • Adam Brody: Super Hero Freddy
 • Lucy Liu: Kalypso
 • Meagan Good: Super Hero Darla
 • Grace Fulton: Mary Bromfield / Superhero Mary
 • Marta Milans: Rosa Vasquez
 • Ross Butler: Super Hero Eugene
 • Asher Angel: Billy Batson
 • J. Cotrona: Super Hero Pedro
 • Faithe Herman: Darla Dudley
 • Ian Chen: Eugene Choi
 • Jovan Armand: Pedro Pena

Oyuncu Kadrosunda Yeni İsimler de Dahil Olacak

Devam filmi olan Shazam: Fury of the Gods’ın oyuncu kadrosu oluşmaya devam ediyor. Yeni isimlerle bizleri şaşırtan ve heyecanlandıran filmde geçtiğimiz günlerde West Side Story’in yeni versiyonun izleyeceğimiz Rachel Zegler ve Oscarlı ünlü isim Helen Mirren’ın rol alçağı duyuruldu. Artık bu iki ismin üstünden bir sürpriz daha gerçekleştiriliyor. Lucy Liu da haziran ayında vizyona girmesi beklenen filmde yer alacak. Özellikle Kill Bill: Vol1 ve Elementary gibi yapımlarda ismini duyurmuş ünlü oyuncu, filmde karşımıza Kalypso olarak çıkacak.

Kalypso, Helen Miller’ın karakteri Hespara’nın kız kardeşi. Hikâyenin kötü karakteri olan Kalypso, orijinal DC çizgi romanında bulunmamaktadır. Bundan dolayı da filmde nasıl ele alınacağı tamamen bir merak konusu.

Devam Filminde Yeni Kostümler Bizleri Bekliyor!

Filmde bizleri bekleyen tek şey daha fazla komedi ve efsanevi yeni oyuncular değil. Shazam! Fury of the Gods filminde aynı zamanda yeni kostümler bizleri bekliyor olacak. Setten gelen bir fotoğrafa göre baş karakter Shazam’ın ilk filmden farklı olarak kostümü daha fazla dokulu. Ayrıca, kemeri değişmiş. Artık kemerinin üstünde bir şimşek, ayraçlar ve aletler bulunuyor.

Shazam: Fury of the Gods Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Filmin yönetmeni David F. Sandberg, 1 Eylül’de kişisel Instagram hesabından filmin çekimlerinin sona erdiğini duyurdu. Yönetmenin duyurusu ile birlikte paylaştığı görsel set ortamında çekilmiş. Bu durum fandom için üzücü olsa da güzel haberler de beklemektedir. Filme dair ilk görüntüler 16 Ekim’deki DC FanDome etkinliğinde yayınlanacak. 2 Haziran 2023’te ise filmin vizyona girmesi beklenmektedir.

Sinemaya meraklı biriyseniz, gelmiş geçmiş en çok izlenen filmleri öğrenmeye ne dersiniz? O halde Sinema Tarihinin En Çok İzlenen Filmleri yazımıza mutlaka göz atın.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir