Finans

STX Coin Yorum: STX Coin Geleceği

STX Coin yorum ve analizleri

STX Coin yorum ve analizi yapmak için ne olduğunu bilmemiz gerekmekte. STX Coin temel olarak akıllı sözleşmeleri olmayan uygulamaları Bitcoine’e bağlayan ve tanımayı amaçlayan bir katman 1 blok zinciri çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Blockstack PBC tarafından hayata geçirilen Stack Coin, kısa kodu ile STX Coin, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde kuruldu. Bitcoin’in bir altcoini olarak çıkartılmıştır. Bu yüzden Bitcoin ile eş zamanlı çalışan bir blok zincirine sahip. Aynı zamanda STX Coin bir madencilik coini olarak da değerlendiriliyor.

**Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.**

STX Coin Yorumları

Stack Coin Bitcoin ile olan anlaşması ile öne çıkmıştır. Bu anlaşma coinin yükselmesine sebebiyet vermiştir. Genel yorumları listelemek gerekirse;

 • Zamana yayılmış bir biçimde baktığımızda STX Coin’in borsa içerisinde daha fazla karşımıza çıkacağını öngörüyoruz. Birkaç borsada gözükmesinin bu zaman içerisinde birçok borsada daha listelenebileceği anlamına geliyor.
 • Grafik olarak Stack Coin halen gelişme göstermektedir. Bu yüzden daha çok olgunlaşması gerekiyor. Sonuç olarak bir grafik geçmişine sahip olmadığından dolayı yükseliş döneminde önünde bir direnç olmamasının nedeniyle çok hızlı bir şekilde yükselmesi bekleniyor.
 • Piyasa tirajı 2.048.913.288 adettir. Belirli kaynaklar tüm coinlerin şu anda piyasada olduğunu söylemektedir. Eğer bunun bir doğruluk payı varsa birçok projenin önüne geçecektir.

STX Coin Ne Kadar?

STX Coin Ne Kadar?
STX Coin’in anlık fiyatı 30,56’dır.

Coinin fiyatı makale yazılırken tam olarak 30.56TL’dir. Piyasa değeri ise 39. 539.205.601TL’dir. STX Coin son 24 saat içerisinde 10.19% değişim gösterdi. Günlük işlem hacminin 8.480.617.123TL olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlem hacmi ile beraber bütün para birimleri içerisinde 50. sırada yer alıyor.

STX Coin Nasıl Satın Alınır?

En çok sorulan sorular içerisinde “STX Coin nasıl satın alınır?” sorusu sorulmaktadır. Bu sorunun cevabı olarak birçok sistem sunabiliriz. Bunların en popüleri Binance platformudur. Bu platformun sağladığı güvenlikte kullanıcıları bu platforma yönlendirmektedir. Bu platform üstünden STX Coin nasıl satın alabilirsiniz?

 • STX Coin’i satın almak için öncelikle piyasaya Türk lirası olarak bir miktar yatırmanız ve sonrasında bu para ile kullanabileceğiniz bir kripto para almanız gerekmektedir. Bunu yapmak için platformun ana sayfasından sol tarafta bulunan “Kripto Al” butonuna basmanız gerekmektedir. Buradan “Kredi/Banka Kartı” sekmesini açmalısınız.
 • Açılan bölümden ne kadar yatırmak istediğiniz girip, coin kısmında Tether’i yani USDT’yi işaretlemeniz gerekmektedir.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra “Al-Sat” seçeneği ile “Klasik” bölümüne girmelisiniz.
 • Açılan pencerede sağ üst kısımdan USDT sekmesini seçerek arama kısmına “STX” yazarak “USDT/STX” ikilisini seçmelisiniz.
 • Daha sonrasında ise alttaki “STX Al” seçeneğini seçerek ne kadar almak istediğinizi miktar olarak seçmelisiniz.
 • Son adım olarak yaptığınız işlemi onaylayarak STX alabilirsiniz.

Bu yolla beraber STX Coin edinebilirsiniz. Fakat bu platforma bağlı kalmadan da başka platformlar sayesinde alışveriş yapabilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Upbit
 • Coinbase
 • BtcTurk
 • Mandala Exchange
 • KuCoin

STX (Stack) Coin’in Güvenliği

STX (Stack) Coin’in Güvenliği
STX Coin, Bitcoin kadar güvenilirdir.

STX Coin güvenliğini Bitcoin’den almaktadır. Ana katman olarak Bitcoin blockchain algoritmasına sahiptir. Birçok madenci ve düğümün birlikte çalışmasının sonucu, normal şartlarda ele geçirilmeyecek bir işlem gücüne sahip olan Bitcoin ağının arkasında olan STX Coin bu konuda güvenebileceğiniz bir token olarak karşımıza çıkmaktadır.

STX Coin’in Geleceği

STX Coin 2020 yılının başlarında korkulan ve alım tahminin düşük olması beklenen bir token olsa bile, bugünlerde çok fazla ilgiyle takip edilen bir coin. Bitcoin gibi dev bir kripto paranın alt coini olarak çıkan STX Coin birçok kişinin aslında henüz girmediği ama düşünceleri arasında yer alan bir tokendir. Büyük iş adamlarını bile, kendisini takip ettiren bir coin olarak üstüne düşen ilgiyi ve alakayı hak ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre Ocak 2021 itibari ile 739,7 milyon civarlarında bir token olması beklenmekteydi fakat buna rağmen 2050 yılına kadar toplam yaklaşık olarak 1.82 milyar STX dolaşımı olacağı söylendi.

En çok madencilerin dikkatine çeken STX Coin bir yatırım tavsiyesi midir bilinmez ama birçok insanın gözlerinin bu coin üzerinde olduğu gerçeğini değiştiremeyiz. Bu yüzden benzersiz olan bu coin, kripto para ile ilgili olan insanların odağından bir süre daha düşmeyecek gibi duruyor.

Gündemdeki kripto para birimlerini öğrenmeye devam etmek istiyorsanız SPG Coin Nedir? Space Crypto Kurucusu Kimdir? yazımıza göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir