Sinema

The 100 8. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

The 100 8. sezon ne zaman?

Bilim kurgunun yükselişe geçtiği yıllardan bu yana birçok başarılı film sinema tarihine adını yazdırmayı başardı. İlerleyen süreçte dizi sektörü de bu popülerleşmeden pay aldı. Büyük oranda “gelecek” senaryolarına odaklanan bu türün son yıllardaki en başarılı örneklerinden birisi ise The 100. Peki, The 100 8. sezon ne zaman çıkacak? Hayranlar merakla bu sorunun cevabının geleceği günü bekliyorlar.

The 100 Kitapları

Son yılların en çok takip edilen bilimkurgu dizisi The 100, Kass Morgan’ın aynı adlı kitap serisinden uyarlanarak çekilmiştir. Seride yer alan kitaplar sırasıyla şunlardır:

  • The 100,
  • The 100: Day 21,
  • The 100: Homecoming,
  • The 100: Rebellion.

En son kitabın yayın tarihi 2016’dır. Yani dizi halihazırda yayımlanmaya devam ederken kitap da yazılıyordu.

The 100 Konusu

The 100 Konusu
Dizinin konusu dünyanın yaşanılamayacak bir halde olmasını anlatmaktadır.

The 100’da gelecekten bir dönemde adına Ark denilen bir gezegendeki güç ve yaşam savaşına şahit oluyoruz. Günümüzden 97 yıl sonra dünyada nükleer bir kıyamet meydana gelmiştir ve radyoaktif enerjinin açığa çıkması ile dünya yaşanmaz bir yer olmuştur. Bunun sonucunda insanoğlu, “Ark” adındaki bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Ancak Ark’da oksijen miktarı git gide azalmaya başlar ve gezegenin üst düzey yönetici ekibi bu duruma bir çözüm arayışına gider.

Çözüm olarak en ufak suç işleyen bir suçlunun bile uzay boşluğuna fırlatılarak infaz edilmesi yöntemi geliştirilmiştir. Ancak bu prosedür 18 yaşından küçüklere uygulamaz. 18 yaş altı insanlar infaz edilmek yerine reşit oluncaya kadar bir hapishanede tutsak olarak tutulurlar ve 18 yaşını doldurduklarında infazları gerçekleştirilir. Konusu bu kadar ilgi çekici olan bir yapım için “The 100 8. Sezon ne zaman çıkacak?” sorusunun popülerleşmesi şaşırtıcı değildir.

The 100: Yaşam ve Güç Savaşı

Yaşam ve Güç Savaşı
The 100 dizisindeki suçlular, zorlu bir görev için dünyaya gönderilirler.

Ark’da oksijenin giderek tükenişi insanları daha fazla tedirgin etmektedir. Buna çözüm olarak dünyada yaşam olup olmadığını kontrol etmek planlanır ancak bu oldukça tehlikelidir. 18 yaşını doldurmamış 100 suçludan oluşan bir ekip bu iş için görevlendirilir ve dünyaya gönderilir. Eğer yaşamın var olduğunu kanıtlayacak olurlarsa suçlarının bağışlanacağı da temin edilir.

Dünyaya inen 100 kişinin yaşanan sorunlar sebebiyle Ark ile iletişim bağlantısı kopar. Tek iletişim kanalı, onların hayatta olup olmadığı bilgisini Ark heyetine ulaştıran bilekliklerdir. Bu 100 gencin hayatta olmadığını görürlerse onları rahat bırakacaklarını düşünen bir genç (Clarke), dünyada bir direniş başlatır.

İki gezegen arasındaki yaşam mücadelesi, üzerine güç dengesi vb. faktörler de girince iyice karmaşıklaşmıştır. İşte The 100’da da olaylar, bu faktörler belirginleşmeye başlayınca gelişir.

The 100 8. Sezon Ne Zaman Onaylanacak?

The 100 8. Sezon Ne Zaman
The 100 8. sezon ne zaman çıkacak, henüz bilinmiyor.

Galası 19 Mart 2014’te yapılan ve günümüze kadar toplamda 7 sezon yayınlanan The 100 geniş bir hayran kitlesi elde etmeyi başardı. Netflix’in başarılı bilim kurgusunun son sezonu 20 sezon 2020’de yayınlandı. Toplamda 100 bölüme ulaşan ve 7 sezon ile final yaptığını duyuran dizi için hayranlar halen beklemede. Dolayısıyla, “The 100 8. Sezon ne zaman çıkacak?” sorusu her hayranın cevabını merak ettiği bir soru. Final yaptığı duyurulan dizinin aynı oyuncular ile 8. Sezonda da Netflix’de yer alacağı konuşuluyor. Ancak bu iddialara henüz kesin bir yanıt yok. Yani yapımcı ve çekim ekibi, dizinin 7. Sezon ile final yaptığı hususunda hem fikir.

The 100 yeni sezonunu beklerken sıkılmanıza gerek yok. En İyi Bilim Kurgu Filmleri listemizden bir yapım seçin ve serüvene başlayın!

Sıkça Sorulan Sorular

The 100 Yeni Sezon Gelecek mi?

Son yapılan açıklamalara göre, 7. sezon son sezondu.

The 100 7. Sezon Ne Zaman Çekildi?

7. sezon 2019 yılının ağustos ayında çekilmiştir.

The 100 Hangi Platformda?

Başarılı yapımı Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir