Ne, Ne Değildir?Teknoloji

Türkiye’nin En İyi SEO’cuları

Türkiye'nin en iyi SEO'cuları

Arama motoru optimizasyonu (SEO) dünyasında olan herkes her zaman kendini güncelleyebilme yeteneğine sahip olmalıdır. Google, algoritması üzerinde sürekli çalışır ve dün ideal olabilen SEO stratejileri yarın tamamen geçersiz kabul edilebilir. İyi bir SEO’cu bu gelişmelerin en yakın takipçisi olmak durumundadır. Aksi takdirde, güncelliğini yitirmiş olan her stratejik tavsiye faydadan çok zarar bile getirebilecektir. Burada, sizi yalnızca SEO dünyasındaki yeniliklerden haberdar etmekle kalmayıp aynı zamanda tavsiyeler, analizler ve vaka çalışmaları ile ilerlemenize yardımcı olan Türkiye’nin en iyi SEO’cuları listesini sizlerle paylaşacağız.

Web’de görünürlük, markalar ve insanlar için en güncel altın standarttır. Bununla birlikte, SEM ve SEO alt alanı, tecrübesi olmayanlar için hızlı bir şekilde talep edilen bilgi konularıdır. SEO hususunda sektörde birçok bilgi sağlayıcı bulunmaktadır. Bununla birlikte sektör ayrıca yeni uzmanlara da oldukça açıktır. Türkiye’de kurs bir yana, resmi bir SEO eğitimi alabileceğiniz bir alan bile bulunmuyor. Ancak uzman sayısı gün geçtikçe artmakta. Sektörü neler hareketlendiriyor? Geleceğin trendleri neler? SEO uzmanları bu hususta bilgili olmalarıyla öne çıkıyorlar.

Sektörde var olan talepleri karşılamaları söz konusu olduğunda ortaya çıkan Türkiye’nin en iyi SEO’cuları listesini sizlerle paylaşacağız. Bu uzmanları en iyi yapan şeyin ne olduğunu merak ediyorsanız, ele aldığımız kıstas SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfası) sıralamaları. Bu hususta en iyileri belirleyen değişkenler ise TrustRank (Güven Puanı), DA (Domain Autority), PA (Page Autority), Alexa Sıralaması ve Domain Rating. İşte bu değişkenler göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’nin en iyi SEO’cuları:

ZEO

zeo sirketi
ZEO şirketi, Yiğit Konur, Mehmet Aktuğ ve Burak Pehlivan tarafından kurulmuştur.

Lider markaların SEO & pazarlama ajansı olarak kendini tanımlayan ZEO, İngiltere Londra’da kurulmuş olan bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Ankara Bilkent Cyberpark’ta fiziksel bir ofisi bulunan şirket, 2012 yılında Yiğit Konur, Mehmet Aktuğ ve Burak Pehlivan tarafından kuruldu. ZEO’nun SEO hizmeti ile birlikte olarak sunduğu bazı hizmetler ise şunlar:

 • İçerik üretimi,
 • Online itibar yönetimi,
 • Kullanıcı deneyimi (UX) optimizasyonu.

Birçok farklı alanda SEO hizmeti veren ZEO, Türkiye’nin en iyi SEO’cuları arasında yer almaya hak kazanmıştır. Ek olarak ülke sınırlarında ve yurtdışında dijital ölçekli birçok etkinliğe katılım sağlamıştır. Ayrıca web sitesi Keyword Filter, SEO Browser ve SERP Preview gibi birçok aracı da internet kullanıcılarıyla buluşturmaktadır.

SEO Kaos

seo kaos
SEO Kaos, Türkiye’de uzun süredir hizmet vermektedir.

Dokuzdan fazla senedir sektörde bir dev olarak hizmet veren SEO Kaos, Sosyal medya danışmanlığından içerik üreticiliğine kadar detay içeren hizmetleri dahi kullanıcılarla buluşturuyor. Arama Motoru Sonuç Sayfaları’nda üst sırada yer almak isteyen her kişi ve kuruma hizmet veren firma, Türkiye’de oldukça popüler. Verdikleri hizmetlerden bazıları ise şunlar:

 • SEO analiz hizmeti,
 • Google ceza kurtarma,
 • Web site kurulumu,
 • Backlink analiz hizmeti.

Ayrıntılı bilgi almak için şirketin web sayfasını da ziyaret edebilir, blog yazılarından faydalanarak SEO alanındaki deneyim ve bilgilerinden de tamamen ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi SEO’cuları ile çalışmak istiyorsanız SEO Kaos sizin için iyi bir tercih olabilir.

SEO Hocası

seo hocasi
SEO Hocası aynı zamanda blog sayfasına içerikler de üretmektedir.

7 yıldır sektörde varlığını sürdüren SEO Hocası, birçok hizmeti internet kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bu hizmetlerden bazıları:

 • Site içi SEO analizi,
 • Site dışı SEO analizi,
 • Anahtar kelime ve içerik analizi,
 • Teknik analiz,
 • Performans analizi,
 • Mobil analizi.

Bunlarla birlikte SEO Hocası’nın da internet kullanıcılarını bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuş bir blog hizmeti bulunmakta. Web sitesini ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayhan Karaman

ayhan karaman
Ayhan Karaman, dijital sektördeki en başarılı isimlerden bir tanesidir.

Türkiye’nin en iyi SEO’cuları denilince ilk akla gelen isimlerden birisi de kuşkusuz Ayhan Karaman. 1985 doğumlu genç SEO uzmanı alanındaki bilgileri internet kullanıcılarıyla sınırsız olarak paylaşmakta. TedX gibi etkinliklerde boy göstermesinin yanı sıra yıllardır dijital sektörün farklı alanlarında çalışmış olan Karaman, iş hayatını SEO Analisti unvanıyla sürdürüyor. Kendi ismiyle işlerini yürüttüğü bir web sitesine de sahip olan Karaman müşterilerine sürekli uyguladığı indirimlerle SEO danışmanlık hizmeti sunuyor.

SEOCU

seocu
SEOCU, bu alanda 13 yıldır hizmet vermektedir.

Türkiye’nin SEO Ajansı ve Doğal SEO Hizmeti sloganı ile yola çıkan SEOCU, 17 yıldır teknoloji alanında faaliyet yürüten bir firma olduğu için birçok deneyimsel avantaja sahip. 13 yıldır SEO hizmeti veren şirket her gün binlerce müşteriye birçok farklı alanda dijital danışmanlık ve SEO araçları hizmeti sunuyor. ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Belgesi, ISO 9001 Kalite Belgesi ve Türk Patent Enstitüsü’nün sertifikaları gibi birçok ekstra referansa da sahip olan şirket, web sitesinin blog alanında birçok yazı ile ziyaretçilerini de bilgilendirmeyi hedefliyor.

Furkan Danacı

furkan-danaci

Türkiye’nin en iyi SEO’cuları arasında sektörde en deneyimli ve yetkin olan uzmanlardan birisi de Furkan Danacı’dır. 6 yıldır SEO ve SEM konusunda uzman olan Furkan Danacı lokal SEO danışmanlığından sosyal medya yöneticiliğine kadar birçok faaliyeti yürütüyor. Kendi adını verdiği web sitesinde de blog yazıları ile SEO hususunda kullanıcıları bilgilendirmeyi hedefliyor.

Dopinger

dopinger
Dopinger, ücretsiz olan bir Dopinger SEO aracını da kullanıcılarına sunuyor.

Halil İbrahim ER tarafından kurulan SEO şirketi, Türkiye’deki dijital pazarlamacılık sektöründe pastadan hatırı sayılır bir pay alıyor. Böylece de Türkiye’nin en iyi SEO’cuları listesine kolaylıkla girebiliyor. Dopinger web sitesi sunduğu tüm hizmetlerin yanı sıra SERP’lerdeki sıralamayı iyileştirmek için tamamen ücretsiz olan bir Dopinger SEO aracını da internet kullanıcılarına sunuyor.

 • SEO danışmanlığı,
 • Site içi SEO hizmeti,
 • Site hızlandırma,
 • Backlink paketleri,
 • SEO rapor hizmeti,
 • Tanıtım yazısı,
 • SEO kitabı,
 • SEO eğitimi.

Bu gibi hizmetlerden yararlanmak için Dopinger’de satın alabileceğiniz 3 ayrı SEO hizmeti olanağı da bulunuyor. Bütçenize ve yapılacak işin yetkinliğine göre Başlangıç, Standart ya da Kurumsal paketten herhangi birini seçerek SEO hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kâmil Keleş

kamil keles
Kamil Keleş, SEO alanında çok sayıda hizmet vermektedir.

1996 doğumlu genç Dijital Pazarlama Uzmanı Kâmil Keleş, 2017’den beri sektörde aktif olarak SEO, sosyal medya danışmanlığı, Adwords danışmanlığı gibi hizmetler veriyor. Son yıllarda dijital pazarlamada hemen hemen her alanı kapsayan bilgi ve deneyimlerini eğitim paketleri aracılığıyla da internet kullanıcılarıyla buluşturan Keleş, web sitesinin blog bölümünde de birçok bilgilendirici makale paylaşarak bu hususta bilgi edinmek isteyenlere yardımcı oluyor. Dolayısıyla Kamil Keleş de Türkiye’nin en iyi SEO’cuları arasında önemli bir yer edinmiştir.

Eğer SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Screaming Frog Kullanımı ve SEO Hataları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir